#1 2019-04-20 20:07:27

aksen

Użytkownik

Punktów :   

Na Kopę Kondracką

Dla wielu osób pobyt w Tatrach kojarzy się z obowiązkowym wejściem na Giewont - symbol Zakopanego. Nie znajdą jednak oni we mnie poparcia do zorganizowania takiej wycieczki.
Tłok i kolejki mam na co dzień w mieście, a tu w górach, o ile to możliwe, uciekam od wszystkiego co przypomina stanie w "ogonku" do kasy w hipermarkecie.
Pod wpływem usilnych próśb zgadzam się na poprowadzenie tak trasy wycieczki by mieć "śpiącego rycerza" na wyciągnięcie ręki, a przy okazji udowodnić, że mam rację.
Na "domiar złego" pogoda ustabilizowała się po obu stronach Tatr i dzień zapowiada się bezchmurny.
Wyruszamy od bramki TPN prowadzącej do Doliny Małej Łąki, pięknej tatrzańskiej hali o bujnej roślinności (dziś różowej od rdestu) i otoczonej od wschodu i południa szczytami Giewontu, Przełęczy Kondrackiej i Czerwonych Wierchów. Na skraju Wielkiej Polany (1150m) skręcamy w lewo na Ścieżkę nad Reglami, którą dochodzimy do Przełęczy w Grzybowcu. Można wprawdzie iść dalej dnem Doliny Małej Łąki, ale zaręczam, że z góry widoki są pyszniejsze! Idąc grzbietem Grzybowca podziwiamy piękne widoki na Dolinę Małej Łąki i otaczające ją szczyty Giewontu oraz Czerwonych Wierchów z polodowcowymi kotłami. Dodatkową atrakcją jest skalne żeberko. Po około 2 godzinach osiągamy Wyżnią Przełęcz Kondracką (1780m) . Tu otwiera się nowy widok na Dolinę Kondratową i Tatry Wysokie. Nagle wokół nas pojawia się masa ludzi, gwar i pokrzykiwania kłują w uszy. A rozdeptany w tym miejscu niemiłosiernie szlak i bezmyślność ludzi biwakujących na płatach trawy denerwuje!
W lewo na strome zbocze Giewontu pnie się ścieżka - to przyczyna tego rozgardiaszu. Wyżej wzrok nasz zatrzymuje się na ... kolejce ludzi oczekujących na możliwość wejścia na szczyt.
Schodzimy jeszcze troszkę w dół na Przełęcz Kondracką (1725m).
Po dłuższym odpoczynku ponownie rozpoczynamy krótką (ostatnią w dniu dzisiejszym) wspinaczkę, na Kopę Kondracką (2005m) - cel naszej wycieczki.
Teraz już tylko (w otoczeniu wspaniałych widoków) schodzimy przez Przełęcz pod Kopą Kondracką na Halę Kondratową (1335m) -schronisko i dalej przez Kalatówki (1198m)- schronisko, do Kuźnic.

Offline

 
Historia Lwowa

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.naszaaklasa.pun.pl www.teatr-przedmiotu.pun.pl www.java24.pun.pl www.airput2010.pun.pl www.9dragons.pun.pl